Sesja noworodkowa w szpitalu Swissmed w Gdańsku

Sesja noworodkowa w szpitalu Swissmed w Gdańsku

Od dłuższego czasu chodził mi po głowie projekt sesji noworodkowej innej nieco niż dotychczas. W zasadzie, bardzo innej i wyjątkowej jednocześnie. Takiej sesji, która pokaże piękno stworzenia i nowego życia od naturalnej i prawdziwej strony. Zupełnie innej, niż idealnej, znanej z instagrama, gdzie wypoczęta mama w pełnym makijażu tuli różowego bobaska. Gdzie nie widać zmęczenia, mieszanki wybuchowej hormonów, która zalewa organizm po porodzie, ani też często zmasakrowanego, zmęczonego porodem kobiecego ciała.

W tym projekcie chodziło o to, żeby pokazać jak jest naprawdę, oswoić i pokochać to niesamowite ciało, które właśnie wydało na świat nowe życie! By ukochać bliznę po cesarskim cięciu, brzuszek, w którym jeszcze wczoraj zmieścił się kilkukilogramowy noworodek i nawet te majtki z koronki… nieco innej niż na randkę 😛 … by dać akceptację rozstępom i wszystkim pamiątkom po 40 niesamowitych tygodniach ciąży, które obracają nasze życie, fizyczność i całą rzeczywistość do góry nogami.

Tulisz waśnie w ramionach swoje wyczekiwane maleństwo, też zmęczone trudami porodu, z otarciami na buziaku, nóżkach i resztką mazi płodowej na główce. Ale wiesz, że jesteś bohaterką, bo dałaś radę. I liczy się tylko to, że jesteście już razem, blisko siebie, oboje bezpieczni. I właśnie w hołdzie dla tych niepowtarzalnych, pierwszych chwil razem powstała sesja w szpitalu Swissmed w Gdańsku. Za chwilę wrócicie do przytulnego mieszkania, do pokoiku wystrojonego w balony, różowe albo niebieskie misie. Ale to właśnie tu pierwszy raz poczuliście swój dotyk, zapach. Zatrzymajmy to.

Tę sesję dedykuję wszystkim dzieciom z okazji ich święta. Obyście jak najdłużej mogli być dziećmi! <3

Dziękuję za otwartość i zaufanie rodzicom Gabriela <3 I samemu Gabrysiowi, który podczas sesji skończył 1 dobę życia 😉

 

tata ubiera noworodka w szpitalu tata zmienia pieluszkę noworodkowi w szpitalu dziecko po narodzinach stópki noworodka w szpitalu nóżki nowonarodzonego dziecka dziecko po narodzinach śpi noworodek w szpitalu odpoczywa noworodek łapie rodziców za ręce noworodek ziewa, pierwsze zdjęcia w szpitalu główka dziecka po narodzinach mama po cesarce mama z raną po cesarce kobieta z blizną po cesarskim cięciu opiekuje się dzieckiem kobieta z blizną po cesarskim cięciu opiekuje się dzieckiem pierwsze chwile noworodka na świecie sesja w szpitalu pierwszy uśmiech noworodka sesja w szpitalu stopy noworodka sesja w szpitalu mała dłoń noworodka pępowina po porodzie u noworodka skóra do skóry czas z mamą skóra do skóry pierwsze chwile z mamą i tatą noworodek ziewa podczas sesji z rodzicami w szpitalu dłonie rodziców trzymają stópki dziecka noworodek z opaską w szpitalu śpi przytulony do mamy noworodek z opaską na rączce w szpitalu śpi przytulony do mamy rana po cesarskim cięciu i stopy noworodka stopa dziecka noworodka i rana po cesarskim cięciu rana po cesarskim cięciu i stopy noworodka mama z raną po cesarskim cięciu trzyma nowonarodzone dziecko mama z raną po cesarskim cięciu trzyma nowonarodzone dziecko kontakt skóra do skóry po porodzie kontakt skóra do skóry po porodzie przez cesarskie cięcie kontakt skóra do skóry po porodzie pierwsze przystawianie do piersi noworodka pierwsze karmienie dziecka po porodzie pierwsze karmienie dziecka po porodzie w szpitalu pierwsze karmienie dziecka po porodzie stopa dziecka noworodka i rana po cesarskim cięciu

TAGI:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://anita-talaska.pl/wp-content/uploads/2017/02/blog.jpg); }
error: Kopiowanie zabronione!